Son Paylaşılanlar

19.02.2017

Haftalık Yarı Güncel


Arkadaşlar durumu mükemmel özetleyen bir gif var elimde. Konuya kendimi savunarak başladığıma göre varın siz düşünün asflakjfa


Neyse ama bölüm var, direkt taşlamayın. Yalnız bölüm kısa. Mesele o biraz.


Bölüm biraz kısa oldu ama salı gününe doğru bir parça daha atarım gibi düşünüyorum. Bunun yanında Epik Manga ile ortak olarak Dice mangasına da başladım. (Zamanında Unity Fansub ile başlardaki bölümlerden birkaçını da çevirmiştim zaten.)

Bunun yanında fark ettiğim bir tespiti yazayım.
Manga çeviren grup sayısının az olması sebebiyle işlere pek değer verilmediği kanaatine vardım. Seriyi alan grup himmetliyor sanki. Devam etmek için elden ele paslaşmalar falan. Hakkını veremiyorsan veremiyorsundur. Böyle tespit yaparlar bak:  Hakkını veremiyorsan veremiyorsundur. Şu an birisi çıksa Overlord'un tüm bölümlerini pat pat çevirse ben neden çevirdin diyebilir miyim? Diyemem. O yüzden ileride başka mangalar için bana da denmemesi lazım bunun. Gecenin 2'sinde gelip atar yaptırıyorsunuz burada. İşte velhasıl kelam editör lazım. Tek başıma yetişemiyorum. Editör olursa blogun yarısı üzerine olacak. İki kişi olacağız be. En kaliteli serilere de kafa atarız. (Üstteki husus geçerli ise, gidip One Piece, Shingeki no Kyojin ile uğraşmanın lüzumu yok.)

Kısaca durum böyle arkadaşlar. Herkese iyi okumalar. Belki bugün akşama doğru biraz daha Overlord çevirisi atarım ama Naruto Shippuuden 495. bölüm var önce. Bunun yanında bu bölüm biraz daha kendimden bir şeyler kattım. Ben daha güzel olduğunu düşünüyorum. Yorumları buraya ya da onun altına yapabilirsiniz. Unutmayın ki yorum olmadan bir kişinin kendi hatalarını fark edebilmesi çok zor.